СК “Зоки” с поредни купи и медали

Публикувано на ср, 20 Ное. 2019
353 четения

Спортен клуб “Зоки” (Велико Търново) започна блестящо новата спортна година със силно участие в два републикански танцови конкурса. На провелото се осмо издание на Танцова спартакиада за купа “Търновска царица” в надпревара със 1000 танцьори от 52 колектива, болярчетата спечелиха 13 купи, както и общо 43 медала, а Младен Христов стана солист на състезанието, като с двете си сола се класира на първо място.
При най-малките до 8 г. с медали се окичиха Дана Йорданова, Деа Косева и Сияна Чангова. Във възраст 9-12 г. Елия Стоянова с трите си сола във стиловете Акро денс, Модерн и Танцово шоу взе златото, а Станислава Коева с двете си сола взе сребро.
В тази възраст на почетната стълбичка се качиха и Преслава Драгомирова, Дани Йорданова, Траяна Петрова, Ивайла Недева, Ема Павлова и Мария Витанова. При 12-15 години с медали се окичиха Леонора Петкова, Калина Косева, Илинда Маркова, Ина Матеева, Мартина Павлова и Беатрис Яйманова. При най-големите Елизабет Маринова е първа в стил Мюзикъл, Ивена Коджейкова с трите си сола в стиловете Танцово шоу, Акро денс и Модерн взе сребро, а Полина Кинова е трета. Груповите танци във всички възрасти завоюваха купи.
Вторият танцов конкурс, в който танцьорите на СК “Зоки” взеха участие, е провелият се в София пети Танцов фестивал – 2019. При много силна конкуренция в надпревара с деца от балетни и хореографски училища, търновските състезатели спечелиха призовите места при солистите във всички възрасти.
При най-малките до 8 г. Деа Косева взе злато в Модерн и сребро в Танцово шоу, Дана Йорданова злато в стил Танцово шоу, при дуетите Стефани Старирадева и Йоана Стефанова спечелиха първо място в стил Танцово шоу, а във формациите в тази възраст танцьорите от СК “Зоки” спечелиха две първи и едно второ място. Във възраст до 12 г. Елия Стоянова спечели със солата си един златен и два сребърни медала, Ема Павлова е със злато в стил Танцово шоу, двете състезателки спечелиха и злато за дуета си в Танцово шоу. Траяна Петрова е втора в характерните танци, а Преслава Драгомирова е с бронз в Характерните танци и в Танцово шоу.
В най-оспорваната възраст 12-18 г. Младен Христов е с два златни медала за солата си и два златни медала за дуетите си в стил Танцово шоу с Мартина Павлова и в Характерни танци за дуета си с Ина Матеева. Елизабет Маринова е първа в стил Характерни танци, Ивона Коджейкова е втора в стил Танцово шоу, Аделина Асенова е трета в стил Модерн, Мартина Павлова е трета в Танцово шоу, Виктор Цветанов е втори в стиловете Танцово шоу и Акро денс, на трето място в Акро денс е Калина Костова. Поради силното представяне и високото ниво хореографът на клуба Зорица Радловска беше поканена да журира следващото издание на Фестивала.
“Продължава усилената подготовка на децата в клуба, като започваме с поставянето на нови хореографии приемането на нови танцьори, с които през 2020 г. да представим както Велико Търново, така и България на предстоящите републикански и международни конкурси и фестивали”, коментира Зорица Радловска.