Шахматистите на СУ “Ем. Станев” за първи път на държавни финали

Публикувано на чт, 18 май 2023
146 четения

Шахматистите на СУ “Емилиян Станев” за първи път стигнаха до държавните финали при 5-7 клас. Това стана ясно, след като в Габрово се проведоха зоналните първенства за ученици.
Великотърновци победиха с по 4:0 отборите на Габрово и Ловеч и направиха равенство срещу Плевен. С общо 10 точки от 12 възможни те спечелиха правото да играят финал в Хасково през юни. За отбора се състезаваха Данаил Попзафиров, Михаил Панайотов, Йордан Ангелов и Стефани Бижева, ръководени от Румен Трифонов.
При 8-10 клас участваха също 4 отбора и ПМГ В. Търново се класира на трето място. Турнира спечелиха плевенчани, следвани от Ловеч.
Междувременно в Търговище се проведе Открит турнир по шахмат. Първо място с 6,5 точки от 7 еднолично спечели състезателят на ШК “Етър” гросмайстор Радослав Димитров. Втори е неговият брат Павел Димитров с 5 точки. Участваха 30 състезатели от страната.