Северна областна група: “Вихър” (Раданово) би и “Светкавица”, “Удар” (Б. черква) удари с 14:0 “Стрела”

Публикувано на ср, 20 Ное. 2013
302 четения

Тазгодишният лидер в Северната областна група “Вихър” (Раданово) не можа да бъде спрян дори и в Михалци. Радановчани се наложиха с 2:1 и продължават чудесната си серия от 9 поредни победи, като досега са вкарали 39 гола в противниковите мрежи и са получили едва три.
Атаките на гостите бяха по-опасни и логично в 34-ата минута Шенол Краев откри за “Вихър” – 0:1. И след гола гостите водеха действията и минута преди почивката отново ликуваха – този път точен бе Станислав Генчев. В 51-ата минута обаче при атака на “Светкавица” Янко Янков от Раданово неволно си вкара автогол и резултатът стана 1:2, но до края нови голове така и не паднаха.
Голям удар нанесе “Удар” (Бяла черква), който разгроми с 14:0 “Стрела” (Обединение). Серията “гол след гол” започна в 15-ата минута с попадение на Мирослав Тотев, после Стефан Николов покачи на 2:0, а до почивката Георги Вълчев, Йордан Йорданов и отново Тотев докараха нещата до 5:0.
После гостите съвсем отпаднаха физически и инкасираха нови 9 гола. Георги Каменов вдигна на 6:0, Марин Маринов вкара седми гол. Кирил Кирилов и отново Каменов и Николов също се разписаха, а Антон Иванов само за десетина минути в края наниза хеттрик. Крайното 14:0 оформи Ф. Исмаилов в 89-ата минута.
“Лато” (Алеково) също разби с убедителен резултат “Димча” – 9:2, а “Атлетик” (Свищов) пък смачка със 7:1 като гост “Дунав” (Вардим). Далеч по-скромни бяха “Бъдеще” (Бутово) и “Стрела” (Ореш), които биха с по 2:0 “Недан” и “Бенковски” (Б. Сливово). В класирането на север води “Вихър” (Раданово) с 27 т., пред “Удар” (Б. черква) с 22 т. и “Лато” с 21 и други.