С 10 души „Етър“ стигна до точка в Бистрица

Публикувано на сб, 30 юли 2022
453 четения

С 10 души „Етър“ вкара два гола на „Витоша“ (Бистрица), след като губеше с 2:0 до почивката, и измъкна равенство 2:2. Отново пропусната дузпа при 0:0 и създадени добри положения, 14:3 корнера, но получени голове и картони донесоха на „болярите“ само точка.

„Етър“ имаше чудесен шанс да поведе още в началото. В 9-ата минута Крум Стоянов бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Този път с изпълнението се нагърби самият Стоянов, но ударът му бе точно в средата на вратата и вратарят Груев спаси. Само след 4 минути „виолетовите“ инкасираха гол. След центриране отдясно топката стигна до намиращия се на задна греда Георги Божилов, който с глава я прати в мрежата – 1:0. Гостите потърсиха промяна, атакуваха често и до почивката изпълниха 8 корнера срещу 1 за домакините, но гол така и не падна. В 22-ата минута Крум Стоянов можеше да изравни, но ударът му мина до гредата.

Чиста ситуация имаше и в 27-ата минута, когато Евгений Илиев стреля, но Груев отново спаси. Полувремето отиваше към минималното 1:0, когато в 44-ата минута реферът Кузев свири дузпа и за домакините, а от бялата точка опитният Емил Гъргоров не сгреши – 2:0. В добавеното триминутно продължение нещата станаха още по-тежки. Христо Митев получи втори жълт и червен картон, като „Етър“ остана в намален състав.

През втората част етърци се хвърлиха да променят резултата, докато домакините заложиха на контри, при една от които в 63-ата минута Христо Иванов направи спасяване. „Етър“ върна един гол в 71-ата минута, когато Георги Ангелов бе съборен от вратаря Груев и реферът отсъди трета дузпа в мача. Този път зад бялата точка застана Дани Младенов, който намали на 2:1.

В 82-ата минута отново Дани Младенов бе изведен отдясно и стреля в близкия ъгъл, като измъкна равенството – 2:2. В самия край отново намеса на Христо Иванов запази крайния резултат.

“Етър”: Христо Иванов, Мариян Иванов, Радослав Терзиев, Кольо Станев (72 Борислав Трендафилов), Христо Митев, Крум Стоянов, Яни Пехливанов (46 Мартин Моран), Олег Димитров (46 Николай Янков), Георги Ангелов, Евгений Илиев (60 Даниел Младенов), Живко Петков.