Рефер поряза втория отбор на “Етър” срещу “Партизан” (Червен бряг)

Публикувано на вт, 11 май 2021
85 четения

Дублиращият отбор на “Етър” отстъпи с 0:1 в домакинството си на “Партизан” (Червен бряг), но игра много мъжки и определено не заслужаваше загубата. “Виолетовите” излязоха в съвсем подмладен състав без опитните Байдаков, Цонев и Ив. Георгиев, като Димитър Цонев и Димитър Байдаков влязоха едва след почивката.
Първите двайсетина минути преминаха под подчертан превес на етърци, които атакуваха непрекъснато. Още във 2-та минута след удар на Антониян Харалампиев топката срещна гредата. Домакините имаха куп претенции към главния съдия, който не убеди никак в еднаквия си критерий. В 15-ата минута Юлиян Райков бе ударен в наказателното поле от вратаря Ганчев, но дузпа не последва въпреки протестите, след като реферът реши, че стражът първо е играл за топката. Последваха куп подминати фаулове срещу “виолетовите”, които за сметка на това бяха нашарени с картони. Върхът бе, когато реферът спря излизащ нападател на “Етър” сам срещу вратата, за да свири фаул в …полза за “виолетовите”. Теодосий Райков в 26-ата минута от пряк свободен удар стреля до гредата. После гостите от Червен бряг пренесоха играта в половината на “Етър”. Ангел Русев в 30-ата минута отправи параболичен удар, изваден чудесно от Пресиян Петков в корнер. В самия край на полувремето пък опасен удар на Христо Димов мина до гредата.
През втората част на терена имаше повече мъжка битка, отколкото чисти положения пред вратите. Най-добрата ситуация за етърци бе в 74-та минута, когато Байдаков изведе Димитър Цонев, но вратарят го изпревари и предотврати головия удар. Така се стигна до 78-та минута, когато при едно разбъркване пред вратата на “Етър” топката попадна у Христо Димов, който отблизо вкара победния гол за “Партизан”.
Въпреки многото картони, смени, нарушения и влизания на медицинските лица на терена, съдията прецени, че няма нужда от добавено време и свири края при 0:1 секунди след изтичането на 90-те минути.
“Етър”: Пресиян Петков, Борислав Марков, Десислав Пенев, Димитър Динев, Ивалин Петков (46 Димитър Цонев), Кристиян Иванов (58 Калоян Ненчев), Юлиян Райков, Теодосий Райков, Стивън Манолов (76 Калоян Митев), Антониян Харалампиев, Марио Балъков (68 Димитър Байдаков).