Разгромна победа и равенство за младите етърци

Публикувано на ср, 31 мар. 2021
341 четения

Победа и равенство записаха отборите на “Етър” в 19-ия кръг от първенството на Елитните юношески групи до 15 и 17 г. При 17-годишните етърци отнесоха “Локомотив” (София) с 6:0, като с хеттрик се отличи Александър Гугучков. Той откри резултата оше във 2-та минута, а в 10-ата Димитър Колев покачи на 2:0 след хубав пас. Малко по-късно гостите от столицата нацелиха гредата от дузпа, а в 33-та минута си отбелязаха автогол. В самия край на полувремето Гугучков покачи на 4:0.
След почивката пак той бе точен за 5:0, като се възползва от подаване на Калоян Ненчев. Крайното 6:0 фиксира Кристиян Димитров. В класирането етърци са шести с 32 точки, а в следващия кръг гостуват на третия “Септември” в София.
При по-малките “виолетовите” не успяха да победят съперниците си от “Ботев” (Враца) и двубоят завърши 0:0. Домакините успяха да вкарат веднъж топката в мрежата на гостите, но бе маркирана засада. След двубоя етърци са девети с 23 точки. В следващия кръг гостуват на столичния “Септември”.