Рамазан Рамазанов стана носител на “Златния пояс на Дан Колов”

Публикувано на пн, 6 мар. 2023
165 четения

Великотърновският борец Рамазан Рамазанов стана носител на „Златния пояс Дан Колов“ в 60-ото издание на международния турнир “Дан Колов – Никола Петров”. Той спечели в свободния стил златния медал в категория до 70 кг, като постигна четири победи по пътя към титлата. На старта тушира Акаки Кемертелидзе (Грузия), след което отнесе с технически туш 12:1 точки младата надежда на борбата ни Иван Стоянов. На полуфинала възпитаникът на треньора Мирослав Колев се наложи над иранеца Язданичерати със 7:6. Съперникът му е сред най- титулуваните борци в категорията. Във финалната схватка Спортист №1 на В. Търново за миналата година пречупи по категоричен начин турчина Сервет Соксун с 6:0 технически точки.

Успехът донесе на Рамазан Рамазанов“Златния пояс на Дан Колов”. Миналата година на турнира във В. Търново той се размина с отличието, след като остана втори в категорията си. Тогава на финала в ДКС „В. Левски“ срещу американеца Зейн Ръдърфорд той водеше с 5:2, но отстъпи в края с 6:10 и изпусна титлата и “Златния пояс на Дан Колов”.

Преди него престижния пояс от нашите борци са препасвали Иван Шавов, Румен Павлов, Радослав Великов и Михаил Ганев.