Почански извади рамо, аут за месец

Публикувано на вт, 12 Февр. 2019
217 четения

Нападателят на “Етър” Ерик Почански ще пропусне старта на пролетния дял от първенството на Първа лига. Почански е получил травма по време на тренировка, когато при падане е извадил рамо. Това го извади от състава за контролата срещу ЦСКА, спечелена с 1:0, а за възстановяването му е необходим около месец.
Все още не е готов за игра и халфът Яни Пехливанов, който след тежката контузия през есента се готви по индивидуална програма и не взе участие в нито една контрола.
Двамата пропускат със сигурност първия мач на “виолетовите” в неделя срещу “Дунав” (Русе). Мачът е на 17 февруари от 12:30 ч. на стадион “Ивайло”.
Контролата с ЦСКА пропусна и защитникът Иван Скерлев поради заболяване, но надеждите са до края на седмицата той да е на линия.
“Етър” е абсолютен лидер в резултатите от контролите на българските отбори по време на подготовката срещу силни съперници. С убедителната си игра и победа над ЦСКА на “Армията” великотърновци завършиха блестящо подготовката си, като натрупаха 4 победи, две ремита, без да познават вкуса на загубата. Резултатите в контролите нямат особено значение, но тъкмо играта в тях на “виолетовите” заслужи всеобщи адмирации.
Срещу хърватския шампион “Динамо” (Загреб) те поведоха рано с гол на Иван Стоянов и едва 13 минути преди края хърватите измъкнаха равенството. Срещу “Лех” (Познан) играчите на Балъков просто разпиляха съперника, Батрович, Ангелов и Младенов вкараха страхотни голове, а противникът стигна до почетно попадение в последните секунди. Срещу “Висла” (Краков) тимът губеше, но Сърмов изравни, а в последната минута победен гол на Петков бе отменен поради засада, която само тъчреферът видя. Логичният финал срещу немския “Кемницер” бе с тотална доминация след почивката, изразена с попадения на Батрович и Петков за 2:0.
Преди това “Етър” бе започнал с 3:0 срещу “Спартак” (Плевен), а накрая завърши триумфално с успех с 1:0 и над ЦСКА в София.
Общо “болярите” вкараха 11 и допуснаха едва 3 гола. Голмайстори в контролите са Велко Батрович (3), Милчо Ангелов (2), Флорент Боджадж, Иван Стоянов, Дани Младенов, Георги Сърмов, Ерик Почански и Иван Петков – по 1 гол.
Единственият друг български тим без загуба в проверките е “Локомотив” (Пд). “Смърфовете” имат пет победи и две ремита, но от петте им успеха няма нито един срещу класен отбор – те биха “Черноморец” (Балчик), “Локо” (ГО), “Марица” (Пд), както и 11-ия в Сърбия “Спартак” (Суботица) и последния в първенството на Македония “Беласица” (Струмица).