Първа домакинска загуба на “Янтра” (ПТ), тимът ще гони крайното трето място

Публикувано на ср, 21 апр. 2021
114 четения

Тръмбешчани ще отстояват третото си място до края на първенството, след като не успяха да спрат втория “Вихър” (Славяново) и загубиха с 1:3. Това бе първа домакинска загуба през пролетта за играчите на треньора Петър Кръстев.
Гостите, водени от Николай Боянов, изиграха най-силния си мач през пролетния полусезон.
Двата отбора излязоха без някои основни футболисти. “Янтра” не можеше да разчита на основния си нападател Ростислав Данчев и крайния бранител Бранислав Ботев, които бяха наказани за по 1 мач. Гостите пък не можеха да използват плеймейкъра Цветан Петров и нападателя Кристиян Тафраджийски. Липсата на двамата от “Вихър” обаче не се отрази на отбора, който победи напълно заслужено.
В 18-ата минута Станислав Иванов откри резултата с шут от границата на наказателното поле – 0:1. Половин час след началния съдийски сигнал домакините заличиха пасива с дузпа, реализирана от Любомир Генчев. В 37-та минута наказателен удар получиха и гостите, а Константин Генков не даде никакъв шанс на Радослав Рашков – 1:2. Секунди след почивката Иван Иванов с шпагат оформи крайното 1:3.
На 25 април тръмбешчани гостуват на “Бдин” (Видин).
“Янтра” (ПТ): Радослав Рашков, Иван Иванов, Емилиян Ангелов, Исмаил Мастънов, Красен Каравелов, Николай Иванов, Красен Славчев, Любомир Генчев, Тихомир Антонов, Янислав Илиев, Тони Маречков.