ОФК “Павликени” тръгна с 2:0 от две дузпи

Публикувано на вт, 5 мар. 2019
101 четения

Две попадения от дузпи донесоха първия пролетен успех на “Павликени” с 2:0 срещу “Първа атомна” (Козлодуй). Домакините бяха по-добрият отбор, макар че ударите им от игрови ситуации или не намираха целта, или бяха спасявани от вратаря. Никола Какамъков пропусна няколко положения, Петев, Додуров и Гинчев също пробваха мерника си. В 35-ата минута вратарят на козлодуйци фаулира Кристиян Райчев и реферът посочи бялата точка. Йордан Петев от бялата точка не сгреши – 1:0. Втората дузпа бе отсъдена в 62-ата минута, когато топката срещна ръката на бранител от гостите. Те оспорваха решението, но това не попречи на Кристиян Райчев да удвои резултата. “Двата гола са най-малкото, с което се отърваха. Играхме добре, но пропуски ни лишиха от по-изразителен успех. Според мен и двете решения за дузпите са точни”, коментира треньорът на “Павликени” Димитър Тодоров. В следващия кръг в неделя павликенчани гостуват на “Севлиево”.