ОФК “Павликени” би с 2:1 “Ботев” и го изпревари

Публикувано на пт, 15 Мар. 2019
48 четения

Важна победа взеха павликенчани срещу пряк съперник в средата на класирането. Тимът на Димитър Тодоров пречупи у дома с 2:1 “Ботев” (Луковит), като го изпревари в подреждането и вече е девети.
Домакините поведоха с гол на Йордан Петев от дузпа още в 16-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Райчев от бранител на “Ботев”. Преди това павликенчани имаха две възможности да открият резултата. Първо Райчев остана сам срещу вратаря на съперника, който спаси удара му. След това пък Додуров стреля с глава, но топката мина край вратата.
През втората част играта се понакъса, като домакините пропуснаха още възможности и бяха наказани. В 75-ата минута Милен Тонев настигна дълго подаване, надбяга Красен Славчев и стреля за 1:1. До края “Павликени” натисна в търсене на победата и в 85-ата минута Александър Узунов вкара най-красивия гол в мача. След центриране отляво той от въздуха ефектно изпрати топката в обратния ъгъл – 2:1.
“Независимо от победата, не съм доволен от представянето в тази среща. Определено това бе най-слабият ни мач до момента”, коментира старши треньорът на павликенчани Димитър Тодоров. Тимът му в неделя има ново домакинство срещу “Левски-2007” (Левски).