Моника Владимирова с бронз на диск от държавното

Публикувано на пт, 12 Юли 2019
161 четения

Бронзов медал от държавното първенство по лека атлетика за момичета и момчета под 16 г. спечели Моника Владимирова. Състезателката на “Ивайло-93” се класира трета на диск. Възпитаничката на треньора Николай Гемижев завърши в София четвърта на гюле, а Данаил Минков е на четвърто място на диск.
Съзтезателката на “Браун Тим” Десислава Боянова се подреди пета в дисциплината скок дължина. “Отлично представяне на Деси в най-важното за годината състезание, в което успя да реализира моментните си възможности. С 6 чисти опита и 4 поправки на личното си постижение до 5,05 м и пето място във финалните опити”, заяви треньорът ѝ Свилен Митрофанов.
На скок на дължина участваха представители и на СК “Атлетика 2012” но при момчетата. Павлин Павлов постигна 5,76 м и се класира на седмо място, а резултатът на Денислав Димитров е 4,66 метра.