Младите етърци стартираха с победа

Публикувано на пн, 29 юли 2019
89 четения

Със силна игра и чудесна победа отбеляза първия мач в историята си дублиращият отбор на “Етър”. Възпитаниците на Марин Стефанов гостуваха на третодивизионния “Трявна” и спечелиха с 3:1. Превъзходството им до почивката бе тотално и донесе три гола. Димитър Байдаков бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която Юлиян Райков превърна в 0:1. Малко след това хубава комбинация на “виолетовите” изведе Димитър Митев, който удвои резултата. Етърци владееха изцяло играта и пропуснаха поне още три чисти положения. Опитният Димитър Байдаков обаче вкара ново попадение за 0:3.
След почивката Марин Стефанов и помощникът му Росен Ванков направиха доста смени и това поизравни играта. На вратата като титуляр започна опитният Цветомир Цанков, който пази до 60-ата минута, след което бе заменен от Иван Георгиев, а в последните минути влезе дори играещият за набор 2004 г. Никос Рашков. В 85-ата минута след центриране отдясно и засечена топка “Трявна” успя да върне почетен гол.
На 30 юли етърци гостуват на друг третодивизионен тим – “Локомотив” в Дряново.