Младите етърци с равенство 1:1 в Трявна

Публикувано на пт, 11 сеп. 2020
176 четения

Равенство 1:1 направи дублиращият отбор на “Етър” при гостуването си на “Трявна”. Домакините, които досега нямаха спечелена точка, стигнаха до ремито с гол от дузпа в 75-ата минута.
Първата част бе по-добра за “виолетовите”. Те логично поведоха в 24-тата минута – Стивън Манолов бе съборен в пеналта и реферката Християна Гутева отсъди дузпа, която Димитър Байдаков превърна в 0:1. Малко по-късно етърци претендираха за втора дузпа за събаряне на Байдаков в наказателното поле.
Играта на великотърновци след почивката обаче не спореше, не бяха активни в изграждането на атаките и мачът стана съвсем равностоен. Така се стигна до 75-ата минута, когато и домакините спечелиха дузпа, превърната от Александър Дамянов в 1:1. Футболистите на “Трявна” си повярваха и прибягнаха до ред провокации по терена, падания и искане на червен картон, но до края пред вратите нищо не се промени.
Така “Етър-2” продължава с 2 победи и по едно реми и загуба, което го изведе на шестото място в класирането с мач по-малко от останалите отбори. В неделя тимът приема “Локомотив” (Дряново), а после посреща в отложен мач и “Левски-2007”.
“Етър”: Иван Георгиев, Юлиян Райков, Димитър Цонев, Велизар Тонков, Десислав Пенев, Борислав Марков, Кристиян Иванов, Димитър Байдаков, Христо Марков, Стивън Манолов, Светломир Събев.