Младите етърци с победа и реми в елитните групи

Публикувано на пн, 20 май 2019
73 четения

Победа и реми записаха отборите на “Етър” в двете елитни групи. В U15 възпитаниците на Стефан Ангелов биха с 2:1 осмия в класирането “Национал” (София). Александър Марков откри от дузпа в 11-ата минута. До края на полувремето гостите изравниха след хубав далечен удар на Емре Дрянов. В 50-ата минута етърци отбелязаха победния гол. Боби Генчев изведе Калоян Ненов по фланга и той намери Александър Марков, който се разписа за втори път в мача и донесе победата на домакините. В актива на столичани имаше и една греда, но резултатът остана непроменен. В класирането “виолетовите” са 12-и с 30 точки.
В група U17 етърци завършиха 3:3 със “Сокол” (Марково) на стадион “Ивайло”, като водеха с 3:1. Още в началото Димитър Митев и Стивън Манолов пропуснаха да вкарат от чисти позиции. При първата си по- опасна контра в 19-ата минута гостите откриха резултата. Георги Коев бе изведен сам и се разписа за 0:1. Изравнителното попадение падна в 34-ата минута. Стивън Манолов бе оставен непокрит отдясно и поднесе топката пред голлинията на Кристиян Иванов, който я насочи в мрежата за 1:1. До почивката пред Стелиян Добрев се разкри отлична възможност да подаде на непокрит съотборник, но той предпочете да стреля и не улучи целта. Втората част започна с попадение на Теодоси Райков след извеждащо подаване от дълбочина, а малко по-късно Владимир Владимиров покачи на 3:1. Гостите обаче намалиха и това се запази чак до втората минута на добавеното време, когато след корнер стигнаха и до 3:3. Етърци са на 14-о място с 20 точки.