Младите етърци с добър мач, но отстъпиха с 2:4 на “Бдин”

Публикувано на вт, 9 Ное. 2021
91 четения

Добър мач и равностойна игра направиха младите момчета от “Етър-2” срещу опитния тим на “Бдин” (Видин), но отстъпиха с 2:4. Съперникът, който в предишния кръг бе разгромил с 4:0 “Локо” (ГО), имаше трудности, но успя да измъкне победата.
Първите 15 минути бяха изцяло за “виолетовите”, които пропуснаха поне два гола. В 6-ата минута след центриране отляво Калоян Ненчев стреля, но вратарят успя да спаси. В 10-ата минута отново Ненчев отправи удар от въздуха, който стражът на гостите извади в корнер.
“Бдин” обаче се активизира и само за 6 минути наниза три безответни гола. В 16-ата бившият етърец Цветомир Тодоров центрира от фаул и Ивайло Иванов с глава направи 0:1. Само след три минути Руслан Куанг бе съборен в наказателното поле и последва дузпа за гостите, която Александър Соколов превърна в 0:2. В 22-та минута Деян Захариев напредна отдясно и от малък ъгъл прати топката в напречната греда, а Руслан Куанг я довкара в мрежата – 0:3.
Това обаче не отказа “виолетовите” да търсят промяна. Малко преди почивката след корнер Денислав Георгиев с глава стреля в аут. И началото на втората част бе по-доброто за етърци. В 52-та минута Калоян Ненчев бе отлично изведен, напредна сам и с удар под плонжа на вратаря намали на 1:3. Гостите отговориха с удар в гредата на Мартин Николов.
В 61-та минута Ненчев центрира от корнер и Димитър Колимечков засече топката в мрежата, като върна интригата в мача – 2:3. До края играта стана двуостра, като домакините атакуваха по-често в търсене на изравнителен гол, а гостите контраатакуваха опасно. В 77-та минута Руслан Куанг бе технично изведен сам срещу вратаря и окончателно реши нещата – 2:4, а въпреки атаките на “виолетовите” до края резултатът остана непроменен.
“Етър”: Пресиян Петков, Александър Гугучков, Денислав Георгиев, Димитър Колимечков, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Иво Ганев, Калоян Ненчев, Калоян Митев, Светломир Събев, Север Алиев.