Младежите на ХК “Локомотив” с отличен старт в зона “Мизия”

Публикувано на вт, 8 Ное. 2016
161 четения

Горнооряховският “Локомотив” e едноличен лидер в класирането на Младежи-19 в зона “Мизия” след изиграването на първия турнир от първенството в Българене. Три победи, едната служебна, записаха в актива си железничарите. Началото на новия сезон срещу “Осъм” беше трудно. Ловчанлии успяха да поведат и запазиха предимство в резултата до почивката, дошла при 5:6. През второто полувреме “Локомотив” постепенно набра скорост и обърна резултата до крайното 13:11. Вторият мач срещу домакините от “Левски” започна ударно за момчетата от Горна Оряховица, които набързо поведоха с четири гола. Това доведе до успокояване и грешки в отбрана. Последваха две отстранявания за по две минути на играчи на “Локомотив”. От численото превъзходство се възползваха домакините, които успяха да обърнат резултата. Сирената за край на полувремето прозвуча при 11:13.
Второто полувреме беше изпълнено с много обрати в играта на двата отбора и в резултата. В крайна сметка минута преди края “Локо” водеше с два гола. Домакините успяха да върнат един за крайното 24:23. Хандбалистите на “Чардафон” (Габрово) не се явиха и загубиха служебно с 10:0. Треньорът Йордан Димитров разчиташе за този турнир на Г. Маринов, М. Николов, Й. Михнев, Е. Синигеров, Т. Калчев, Р. Георгиев, П. Николов, Ив. Дачев, В. Даскалов, Р. Йорданов, Кр. Стефанов, Л. Димитров, Вл. Йоргов, Е. Пантелеев. Участие в първенствата на зона “Мизия” записаха още две гарнитури на ХК “Локо”. Момчетата до 10 г. победиха “Етър” с 10:6, а тези до 11 г. загубиха от “Раховец” с 4:10 и от “Етър” с 4:6 и победиха “Чардафон” с 8:5.