Милчо Ангелов дебютира с гол за “Етър” при победата над “Спартак”

Публикувано на вт, 15 ян. 2019
158 четения

С хубава победа и силна игра започнаха годината футболистите на “Етър”, които удариха в първата си контрола с класическото 3:0 водача в Северозападната Трета лига “Спартак” (Плевен). Мачът се игра на изкуствения терен в Царева ливада пред стотина зрители.
“Виолетовите” владееха играха през цялото време и нанизаха три гола чрез Почански, Батрович и М. Ангелов, а още две попадения на Ангелов и Батрович бяха отменени заради своевременно маркирани засади.
Първата възможност бе в 11-ата минута, когато активно игралият по десния фланг Кольо Станев намери Руменов, той центрира към Жилсон Варела, но ударът му с глава мина до гредата. Гостите залагаха предимно на контри и се отчетоха с остър удар на Станислав Иванов над гредата. В 17-ата минута двойно подаване между дебютиралия Александър Георгиев и Почански завърши с удар, избит в корнер.
В 25-ата минута Жилсон Варела центрира отлично към Ерик Почански, който отблизо откри с глава – 1:0. Освен с асистенцията обаче, Варела се запомни с два пропуска от чисти положения. Първия път той бе намерен с центриране отдясно и ударът му с глава бе спасен от Иван Георгиев. Отново Варела отдясно изскочи сам срещу вратаря, но ударът му мина край гредата.
Етърци засилиха натиска и в 32-ата минута Почански едва не вкара втори гол, при това с отскочила от гърба му топка. Още в следващата минута пък Александър Георгиев центрира отляво към Иван Петков, но от малък ъгъл таранът не успя. В 42-ата минута плевенчани отправиха единствения си точен удар чрез Ивайло Иванов отдалеч, но Анатоли Господинов улови безпроблемно.
През втората част двамата треньори пуснаха останалите си налични футболисти, като в игра не влязоха поради контузии Дани Младенов и Яни Пехливанов. Гостите се прибраха плътно пред вратата си, докато “Етър” атакуваше непрекъснато. Още в 47-ата минута след чудесно центриране отдясно Велко Батрович отблизо удвои. Иван Стоянов прати силен удар покрай вратата, а Мане с глава от добра позиция стреля в аут.
В 70-ата минута бе най-красивата атака в мача – Сърмов изведе отляво Крум Стоянов, който върна към Милчо Ангелов и той забоде топката в мрежата, но междувременно бе маркирана засада на Стоянов. Дошлият от “Славия” нападател, който игра на върха на атаката, все пак вкара първия си гол с виолетовия екип. В 75-ата минута той бе намерен от десния фланг и засече топката за 3:0. В самия край и Батрович прати за втори път топката в мрежата, но отново тъчреферът своевременно бе вдигнал флага за засада. В четвъртък етърци заминават на лагер в Анталия, където ще имат още 4 контроли. Днес главният мениджър Красимир Балъков дава пресконференция на стадион “Ивайло”, където ще бъдат обявени всички нови попълнения.
“Етър”: Господинов, Скерлев, Гълъбов, Георгиев, Станев, Руменов, Почански, Колев, Варела, Петков, Боджадж (Хр. Иванов, Василев, Артюнин, Кр. Стоянов, Ив. Стоянов, Мане, Джамов, Батрович, Сърмов, Ангелов).