Маринела Нинева и Исмаил Сенанджи спечелиха крос “Ивайло”

Публикувано на пн, 29 мар. 2021
78 четения

Шампионите на България на полумаратон за миналата година Маринела Нинева и Исмаил Сенанджи спечелиха 39-ото издание на международния лекоатлетически крос “Ивайло”. Надпреварата на хълма “Света гора” събра около 200 бегачи от България, Русия и Румъния.
При мъжете победител стана състезателят на “Евър” (Варна) Исмаил Сенанджи. След родения в Уганда атлет на почетната стълбичка се подредиха друг известен спортист – Шабан Мустафа от “Шампион” (Сунгурларе) и Мирослав Спасов “Атлет” (Мездра/. Освен с медали те бяха наградени от организатора Владимир Пановски и с парични премии, като победителят получи 200 лева, а подгласниците му съответно 160 и 140 лева.
При жените победителката от 38-то издание на кроса през декември Маринела Нинева отново взе златото. Състезателката на “Локомотив” (Дряново) остави след себе си Адела Валцови – Румъния, и горнооряховската атлетка Моника Георгиева от “Локомотив-55”. Трите дами бяха премирани съответно със 100, 80 и 70 лева. Парични стимули имаше за класиралите се до шесто място мъже и жени, а за първенците в различните възрастови групи организаторите бяха подготвили екипировки.