Куриозен гол лиши “Академик” от победа

Публикувано на вт, 23 февр. 2021
103 четения

“Академик” (Свищов) и “Вихър” (Славяново) завършиха 2:2, като домакините водеха до самия край, но получиха куриозен гол. Още в 4-та минута Ивайло Иванов от гостите откри резултата с глава след центриране на Милен Тодоров. После попадения не паднаха чак до 60-ата минута, когато славяновският страж Теодор Тодоров беше неубедителен при центриране пред вратата и Михаил Ганев изравни – 1:1.
Георги Колев беше близо до пълен обрат в резултата, но след като финтира вратаря и търкулна топката към мрежата му, бранител на “Вихър” изби. Веднага след това обаче Мартин Колев навърза няколко защитници на гостите и стреля за 2:1. После Георги Йорданов нахлу по диагонала и шутира, Тодоров изби, а при добавката на свищовския играч топката уцели гредата. Едва тогава “вихърци” се събудиха и натиснаха, Цветан Петров пропусна да изравни с глава.
Последните минути бяха инфарктни. В 89-ата свищовският вратар Иван Христов изпълни аут, но моментално падна, хвана се за крака и вдигна ръка, сигнализирайки, че е получил контузия. Съдията обаче не спря играта, а Петров овладя и изведе Йоан Петков, който изравни въпреки протестите на “Академик”. Контузеният страж бе заменен. В оставащите секунди “студентите” се хвърлиха напред, Мартин Колев шутира, но вратарят се справи. Топката не влезе в мрежата му и при следващата атака, когато Димитър Костадинов се измъкна сам срещу него.
“Академик”: Иван Христов, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Стефан Трайков, Михаил Ганев, Мартин Колев, Ивайло Данаилов, Мартин Иванов, Георги Колев, Милен Петров.