Кольо Станев титуляр за националния отбор при победа над Украйна, за гостите пази синът на Олег Моргун

Публикувано на пн, 25 мар. 2019
113 четения

Младият талант на “Етър” Кольо Станев игра като титуляр за националния отбор на България до 18 години при победата над Украйна с 1:0. Станев бе извикан за лагера на националния тим в Благоевград, а днешната проверка се игра в Симитли.
Защитникът на “Етър” започна в стартовия състав под № 13 и се представи на високо ниво. На вратата на гостите от Украйна пък бе Валентин Моргун – син на някогашния вратар на “Етър” Олег Моргун. Освен е е национал, Валентин Моргун пази и за “Динамо” (Киев) до 19 г., като е сочен за един от големите таланти на украинския футбол.
През първата част на мача нашите национали така и не успяха да го преодолеят. След почивката до 65-ата минута те пропуснаха три чисти положения, открили се пред Денислав Ангелов, Ияд Хамуд и Мартин Петков, като изстрелът на последния срещна гредата.
Логичното се случи в 80-ата минута, когато отново Мартин Петков преодоля стража на гостите след самостоятелен пробив и донесе победата на “лъвовете”. Украйна все пак можеше да изравни в 84-ата минута, когато получи дузпа за нарушение на Светослав Вуцов. Синът на Вили Вуцов обаче прояви блестящ рефлекс и спаси изстрела от бялата точка.
България (18 г.): Светослав Вуцов, Даниел Стоянов, Томислав Папазов, Йоан Бауренски, Кольо Станев, Филип Кръстев, Владимир Николов, Юмит Мустафа, Ивайло Иванов, Денислав Ангелов, Патрик-Габриел Галчев (Димитър Балинов, Ияд Хамуд, Александър Тодоров, Мартин Петков, Димитър Тонев, Димитър Пройчев, Филип Колев).