Кольо Станев – титуляр за България U19 при загубата в Белград с 2:0 от Сърбия

Публикувано на пн, 16 Мар. 2020
94 четения

Халфът на “Етър” Кольо Станев излезе като титуляр за националния тим до 19 години във втората контрола срещу Сърбия, играна в Белград. България U19 показа по-добра игра от първия мач, но отстъпи на домакините си с 2:0 в проверката, играна на националната футболна база на западната ни съседка. Съперникът спечели с 2:0 с попадения на Стулич и Купусович през втората част.
Станев с постоянен № 13 в националния отбор, се представи на добро ниво в срещата. Тимът на Ангел Стойков изнесе силно първо полувреме, в което пропусна няколко добри възможности да поведе в резултата. Чак след почивката Сърбия успя да изравни играта и да се възползва от един от първите си добри шансове, за да открие в 52-ата минута. Макар и с доста промени в състава, България опита да върне попадението, но отново нямаше шанс пред гола. Десет минути преди края Купусович оформи крайното 2:0.
Първата среща два дни по-рано бе загубена от българите с 3:0, тогава Кольо Станев влезе като резерва след почивката.
България U19: Виктор Николов, Александър Ганчев, Християн Петров, Йоан Бауренски, Кольо Станев, Стефан Каменов, Кирил Киров, Кристиан Добрев, Томислав Папазов, Ивайло Иванов, Денислав Ангелов (Димитър Жеков, Петър Караангелов, Александър Тодоров, Мартин Смоленски, Мартин Атанасов, Димитър Стоянов, Асен Дончев.). Селекционер: Ангел Стойков.