Kласическа победа за “Ком” в Полски Тръмбеш

Публикувано на вт, 2 апр. 2019
78 четения

Домакинска загуба с 0:3 претърпяха футболистите на “Янтра” (Полски Тръмбеш) от коравия берковски тим. Двубоят се реши през второто полувреме. Преди почивката битката бе предимно в средата на терена, като головите положения почти липсваха. За тръмбешчани възможност се откри пред Кристиян Великов, който остана сам срещу вратаря на “Ком” (Берковица), но не успя да го преодолее. Подобна ситуация имаше и Тони Маречков, но и той пропусна да отбележи. Гостите от Берковица стигнаха до три безответни гола през второто полувреме. В 52- рата минута с бомбен шут под гредата Александър Соколов не остави шансове на вратаря на домакините. Другите два гола бяха дело на Герасимов. В 67-мата минута той се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада и останал сам, покачи на 0:2. От пряк свободен удар Емил Копаранов затрудни стража на “Ком”, но той се справи и спаси. Четири минути, преди да изтекат редовните 90, лошо върната топка бе отнета от Герасимов, за когото не бе трудно да фиксира класиката – 0:3.