Карате клуб “Академик” със седем отличия от национална купа “Шумен”

Публикувано на вт, 4 Дек. 2012
190 четения

С един златен, два сребърни и четири бронзови медала се завърна свищовският клуб “Академик” от национален турнир по киокушин карате, проведен в събота в Шумен. Свищовлии се представиха с 15 състезатели, които демонстрираха отлична форма в последното си за годината състезание. Студентският отбор извоюва четири отличия в най-твърдия стил карате при мъжете и жените. Студентът по магистърска програма “Финансов мениджмънт” Емил Кръстев стана шампион при мъжете в категория до 70 кг в конкуренцията на 9 състезатели. Той победи убедително своите опоненти. Трето място в същата категория спечели Анатоли Лозанов (IV курс спец. “Финанси”). Жребият противопостави двамата съотборници един срещу друг в полуфинала на състезанието. Анатоли показа изключително технична игра в боевете до полуфинала.
Голям успех постигнаха и свищовските студентки в националната надпревара. Те бяха изправени пред предизвикателството да се състезават при жените в абсолютна категория, при която се допуска голяма разлика в личното тегло на състезателите. След победи в предварителните боеве, две възпитанички на клуб “Академик” се срещнаха в полуфиналния кръг на надпреварата. Цветелина Недкова (IV курс спец. “Икономика на търговията”) победи съотборничката си Михаела Линкова (I курс спец. “Бизнес информатика”) след продължение на редовното време. Цветелина загуби финалната среща и се класира на второ място измежду седемте участнички в категорията. Михаела, която бе една от най-леките състезателки в абсолютната категория, спечели бронзов медал.
При децата с медали и грамоти бяха наградени боевете на трима състезатели.
При първото си участие в състезание Елеонора Генчева спечели сребърен медал при момичета до 10 г. Илиян Борисов спечели бронзово отличие при момчетата до 14 г. Най-малката състезателка на СКК “Академик” Ели Ангелова (момичета до 8 г.) също спечели бронзов медал.
Освен призьорите за “Академик” в турнира се състезаваха още Антонио Кунов до 14 г. и Петър Брежанин до 12 г., Десислава Георгиева (IV курс спец. Финанси) в абсолютна категория, Илиян Костов (I курс спец. “Стопанско управление”) при мъже до 70 кг, Иван Антонов (III курс спец. ЗСД), Тодор Тодоров (IV курс спец. “Икономика на търговията”) и Григор Здравков (III курс спец. “Аграрна икономика”) при мъже до 80 кг и Кристиян Недялков (I курс спец. ЗСД) – мъже над 80 кг.