Иван Попов с победа от турнир “Павел Павлов”

Публикувано на пт, 5 юли 2013
166 четения

Иван Попов грабна победата в поредно състезание.

Свищовският лекоатлет Иван Попов спечели първото място в седмото издание на международен турнир “Павел Павлов”.
Домакин на проявата бе стадионът на Национална спортна академия и за първи път тя се проведе при изключително лошо време. Дъждът отказа някои от спортистите да стартират, други обаче показаха добри постижения.
Иван Попов най-успешно се адаптира към дъжда и зае първото място в бягането на 1500 метра с време 3,59,14 минути. За победата си той бе премиран от организаторите със 150 лева.
За Иван Попов това бе първи старт след участието му на европейското отборно първенство, 1-ва лига в Дъблин. В надпреварата Попов зае осмо място на 1500 метра с 3:50.63 мин. и е девети на 3000 м с 8:21.92 мин.