ХК “Локомотив” (Г. Оряховица) загуби тежко в Румъния

Публикувано на ср, 15 сеп. 2021
109 четения

“Локомотив” (Горна Оряховица) дебютира с тежка загуба в европейските клубни турнири. В среща от първия кръг на ЕHF European cup при мъжете бронзовият медалист от изминалото първенство отстъпи с 44:22 на румънския “Минаур” в зала “Ласкар Пана” в Бая Маре.
Домакините започнаха срещата уверено и до средата на полувремето направиха разлика от десет гола. На почивката авансът на румънския тим беше 12 гола – 21:9. През втората част отборът на “Минаур” продължи да диктува събитията на терена и закономерно увеличи аванса си до крайното 44:22. Две минути преди края от игра с директна дисквалификация беше отстранен Владислав Йоргов, който ще пропусне реванша в Габрово.
7 гола за “Локомотив” реализира Тодор Калчев, Йоргов завърши с 4, а три вкара Георги Стоянов. За “Минаур” по 7 гола отбелязаха Томас Цип и Йоан Бера, 6 – Милан Котърч.
Реваншът между двата състава е следващата събота, 17 септември, от 18 часа в зала “Орловец” в Габрово. Крайният победител от сблъсъка ще срещне във втория кръг на турнира израелския “Апоел” (Ашдот).
“Локомотив”: Михаил Пенев, Димитър Георгиев-1, Владислав Йоргов-4, Станислав Добрев-2, Иван Петков, Георги Кръстев, Георги Маринов, Стефан Димитров, Божидар Симеонов, Петър Николов-1, Любослав Димитров-2, Емилиян Синигеров-2, Тодор Калчев-7, Георги Стоянов-3.