Хеттрик на Любомир Генчев за “Янтра” (П. Тръмбеш)

Публикувано на пн, 20 сеп. 2021
106 четения

Хеттрик на Любомир Генчев донесе на “Янтра” (Полски Тръмбеш) победата с 3:1 над дублиращия отбор на “Ботев” (Враца). Преди почивката домакините имаха инициативата, но още в 10-ата минута останаха без опитния Тихомир Антонов, който получи травма и бе заменен принудително. Последваха пропуски на Калоян Илиев, Тони Маречков и Любо Генчев, а грешка на Янислав Илиев доведе до попадение за врачани. Бранителят загуби топката от Теодор Георгиев, който остана сам и вкара за 0:1. След почивката натискът на “Янтра” даде резултат. В 64-та минута бранител на гостите фаулира Любо Генчев пред пеналта и бе отстранен от игра. Потърпевшият изпълни перфектно прекия свободен удар и възстанови равенството – 1:1. В 75-ата мнинута Генчев направи пълен обрат в резултата, като надигра индивидуално бранителите и вкара за 2:1. Малко преди края отново той стигна до хеттрик за победното 3:1. Тони Маречков и Марио Балъков пък можеха да направят разликата още по-осезателна, но пропиляха възможностите си.
“Янтра” (ПТ): Рашков, Ботев, Иванов, Ангелов, Генчев, Антонов, Я. Илиев, Маречков, К. Илиев, Мастънов.