Хандбалният “Локомотив” победи във Варна местния “Спартак”

Публикувано на ср, 2 Дек. 2020
126 четения

Горнооряховският “Локомотив” беше символичен домакин на варненския “Спартак” в мач от IX кръг на “А” Републиканска хандбална група в спортната зала на Първа езикова гимназия във Варна. “Железничарите” грабнаха чудесна победа с 38:31.
В началото на двубоя и двата отбора започнаха предпазливо, като заложиха на сигурната игра с постепенни атаки. Головете се редуваха в двете врати и до средата на полувремето равенството се запази. Последваха силни минути за “железничарите”, които с бързи пробиви отбелязаха четири безответни гола и успяха да задържат преднината. До края варненските хандбалисти върнаха две попадения и се оттеглиха на почивката при резултат 16:14.
През втората част варненци се опитаха да упражнят натиск и да стигнат до обрат. Локомотивци действаха много организирано в защита. Вратарят направи добри спасявания, след които следваха контраатаки и голове в противниковата врата. Постепенно разликата достигна до десет гола. Това обезсърчи спартаклии, които доиграха срещата до крайното 38:31.
Горнооряховци заемат престижното четвърто място в класирането след 9-ия кръг, като имат 10 точки от пет победи и само една загуба. Те са ообаче с мач по-малко от водачите “Осъм” Ловеч (14 т.) и “Шумен” (12 т.). “Локомотив” има отложен мач с “Пирин” (Гоце Делчев), а на 19 декември завършва полусезона с домакинство на “Добруджа”.
“Локо”: Георги Маринов, Веселин Лазаров, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Радослав Йорданов, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Михаел Иванов, Георги Кръстев.