Хандбалният “Локомотив” – бронзов медалист за Купата на България

Публикувано на ср, 14 апр. 2021
74 четения

“Локомотив” (ГО) победи “Добруджа (Добрич) с 37:20 (16:10) в спора за бронзовите медали от турнира за Купата на България при мъжете.
Предвид залога в срещата и двата тима започнаха предпазливо. Постепенни атаки и сигурност в защитата поддържаше равенството до 3:3 в началните минути. Серия от непредизвикани грешки на железничарите даде възможност на добричлии да поведат на два пъти 3:5 и 5:7. Локомотивци стегнаха защитата и увеличиха скоростта в нападение. До средата на полувремето успяха да изравнят 8:8 и да променят резултата в своя полза. Постепенно увеличиха преднината и се оттеглиха на почивката с аванс от шест гола 16:10.
През второто полувреме “железничарите” наложиха тотално надмощие. Със здрава защита и бързи атаки започнаха да бележат гол след гол. Добруджанци не успяха да се противопоставят и доиграха мача до крайното 37:20.
Носител на Купата на България е “Шумен-61”, победил на финала “Левски” с 33:25.
Голмайстор с отбелязани 25 гола е Владислав Йоргов от “Локомотив”. Най-добър защитник е Георги Христов (“Левски”). Най-добър вратар – Ивайло Костов (“Шумен-61)”, а най-полезен състезател – съотборникът му Бранимир Балчев. Локомотивците Михаел Иванов и Владислав Йоргов попаднаха в идеалната седмица.
“Това е голямо постижение за нас и голяма крачка в развитието на тези млади момчета. Те са още на по 17-20 години и вече печелят медали при мъжете. Особено сме щастливи, че днес изравнихме клубно постижение от сезон 2009/ 2010 г. Продължаваме в първенството, играем във всеки мач за победа”, заяви треньорът Йордан Димитров.
“Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Михаил Пенев, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Николай Генов, Радослав Йорданов, Михаел Иванов, Георги Кръстев.