Хандбалистите на “Локо” биха “Левски” с 36:30 в “А” група

Публикувано на ср, 14 Ное. 2018
72 четения

Хандбалният “Локомотив” (ГО) победи “Левски” от Левски в мач от седмия кръг на “А” група при мъжете. Въпреки разликата в резултата, победата не дойде лесно. В мач между традиционно неудобни съперници “железничарите” започнаха по-убедително. В началните минути поведоха с 9:5, успяха да задържат разликата и се оттеглиха на почивката с преднина 19:16.
През втората част гостите започнаха по-агресивно и изравниха 20:20 в 36-ата минута. В следващите минути локомотивци поведоха, но хандбалистите от “Левски” отново възстановиха равенството 23:23 в 45-ата минута. В герой на мач за “Локо” в оставащото време се превърна Веселин Лазаров – вратарят, който спаси множество удари на противника. Това даде увереност на колегите му в атака. Подкрепени от вярната публика в препълнената зала “Никола Петров”, горнооряховчани вдигнаха оборотите и започнаха да бележат гол след гол. Постепенно разликата набъбна до крайното 36:30. Последва традиционното влакче на победата и радостни възгласи от трибуните.
“Локомотив” (ГО): В. Лазаров, Г. Маринов, Ст. Димитров, Й. Михнев, Р. Йорданов, Л. Димитров, Вл. Йоргов, Т. Калчев, П. Николов, В. Даскалов, Е. Синигеров, Н. Генов, М. Иванов, Пр. Митев.