Георги Цветков и Йордан Цонев с триумф на турнира “Златен лъв”

Публикувано на чт, 10 юни 2021
312 четения

Над сто състезатели, сред които най-добрите българи в този спорт, и силна грузинска група участваха в турнира по канадска борба “Златен лъв” в Горна Оряховица. Надпреварата бе възродена след почти 10-годишно прекъсване, за да ознаменува 25-ия рожден ден на горнооряховския клуб “Локомотив 96”. Състезанието е част от поредицата събития, включени в програмата “Горна Оряховица – Европейски град на спорта”.
Състезателите на “Локомотив 96” се представиха очаквано добре. Недалин Христов спечели своята категория и остана втори в абсолютната. Марин Пейчев е първи при хората с увреждания.
След втория ден, предложил схватките на дясна ръка, Георги Цветков и Йордан Цонев затвърдиха превъзходството си в този турнир и отново се качиха на стълбичката в абсолютната категория, където се надпреварват всички победители от отделните категории. Първото място бе за Георги Цветков, а Йордан Цонев остана втори. Трети стана Пламен Димитров от “Локомотив 96”. Пламен си спечели безапелационно своята категория до 95 кг, където втори остана съотборникът му Мартин Георгиев. Другата звезда на домакините – Недалин Христов, този път остана втори в кат. до 86 кг, като отстъпи златото на Детелин Йончев от София.
В по-леките категории доминираха грузинците. При най-леките до 70 кг победител, както и вчера, стана Левони Погосяни. В кат. до 78 кг шампион е Гогита Химшиашвили, а Гога Гелашвили е трети. Наградите на победителите връчи кметът инж. Добромир Добрев, а всички пожелаха турнирът отново да стане традиционен.