Етърци U17 загубиха драматично с 3:4 от “Септември” в последната секунда

Публикувано на чт, 1 окт. 2020
114 четения

Юношите на “Етър” до 17 години отстъпиха драматично с 3:4 на “Септември” (София) в мач от поредния кръг на елитната U17 група. “Виолетовите” могат само да съжаляват, че не взеха точки в двубоя, който загубиха с гол буквално в последната секунда.
Двата тима направиха оспорван и много интересен двубой на изкуствения терен “Трифон Иванов”, в който имаше куп обрати в резултата.
Гостите, които са сред лидерите в групата, поведоха рано с попадение още в 3-та минута. Етърци обаче не се предадоха, атакуваха опасно и бързо върнаха попадението. Капитанът Кристиян Димитров в 16-ата минута изравни с красив гол от фаул, при който топката влетя под сглобката на гредите – 1:1. “Септември” поведе отново за 1:2, но до почивката “Етър” направи пълен обрат.
След центриране отляво от корнер Калоян Ненчев стреля с глава и след рикошет у защитник топката влезе в мрежата – 2:2. Пак Кристиян Димитров стреля от фаул, но вратарят на гостите Мартин Иванов улови. В 44-та минута Север Алиев отдясно стреля и изведе “Етър” напред в резултата – 3:2.
През втората част двуострата игра продължи и след едно разбъркване “Септември” успя да изравни. Мачът отиваше към 3:3, когато при последната атака на столичани след удар с глава в десния ъгъл те измъкнаха победата.
“Етър”: Никос Рашков, Атанас Атанасов, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Кристиян Димитров, Николай Николов, Росен Божинов, Росен Върбишки, Север Алиев, Борис Генчев, Калоян Ненчев.
Загубата остави етърци на 6-ото място с актив от 13 точки, а в събота те гостуват на “Пирин” (Благоевград), който е непосредствено преди тях в класирането.
Мачът не “Етър” U15 не бе така равностоен. Гостите от “Септември” (София) имаха подчертан превес и спечелиха с класическото 0:3. “Виолетовите” са на седма позиция с 12 т. и в събота също гостуват на “Пирин”, който също е точно преди тях с актив от 14 точки.
“Етър”: Петко Тончев, Велизар Вълчев, Даниел Христов, Дейвид Манолов, Иван Гатев, Никола Димитров, Николай Стоев, Павел Иванов, Стефан Йорданов, Стефан Недялков, Теодор Маринов.