Етърци U17 паднаха с 0:6 от “Левски”

Публикувано на вт, 7 Дек. 2021
85 четения

Юношите младша възраст на “Етър” загубиха с 0:6 от “Левски” в последния есенен кръг на елитната U17 група. Гостите водеха само с 1:0 до 65-ата минута, когато за три минути нанизаха три поредни гола и решиха мача.
Преслав Бачев откри резултата в 23-та минута, след като топката прехвърли вратаря Теодор Иванов и “деветката” я засече в мрежата – 0:1. “Левски” атакуваше по-често, като повечето опасности идваха от левия фланг. Отново Бачев отправи удар, но топката мина до гредата, а в 58-та минута след поредното центриране отляво Цветомир Тодоров би, но стражът на етърци спаси.
В 65-ата минута обаче след грешка при изнасянето на топката от крака на Цветомир Тодоров топката влезе в опразнената врата – 0:2. “Виолетовите” рухнаха и още след центъра последва нова атака на гостите отляво, а центрирането бе завършено от Преслав Бачев с глава за 0:3. Минута след това отново той излезе сам срещу вратаря и стреля в близкия ъгъл, като стигна до хеттрик.
Марио Дадаков в 76-ата минута центрира отдясно и Али Айвазов с глава покачи на 0:5. “Виолетовите” можеха да върнат почетен гол малко след това – Преслав Симеонов отправи силен удар, но стражът на гостите успя да избие. Пет минути преди края “Левски” имаше нова възможност, но Росен Върбишки успя да избие от голлинията, а последвалият нов удар нацели гредата. В самия край на мача Адриан Райчев с изненадващ хубав удар в ъгъла фиксира крайното 0:6.
Етърци са на 13-ото място с 13 точки от три победи, 4 ремита и 7 загуби, като имат и един отложен мач. На 11 декември гостуват на имащия същия точков актив “Национал” (София).