Етърци U15 с драматична победа в последната секунда на мача

Публикувано на вт, 7 мар. 2023
82 четения

Младите етърци, набор 2008/2009 г., грабнаха изключително важна победа с 2:1 над “Дунав” (Русе), с която направиха най-добрия подарък на треньора си Стефан Ангелов за рождения му ден. “Виолетовите” преследваха победата през целия мач и тя дойде драматично, но заслужено в последната секунда на добавеното време.
Още в 7-та минута етърци спечелиха дузпа след игра с ръка на защитник в наказателното поле. От бялата точка обаче Рафаел Чолаков не отправи добър удар и вратарят Никола Колев успя да спаси. Само след минута до гол стигнаха русенци след грешка в отбраната и неспасяем удар на Дамян Цолов – 0:1. Гостите записаха и един удар на Алишан Алеайдин с глава до гредата.
Постепенно “Етър” наложи превес и отправи два удара над напречната греда, а в 25-ата минута успя и да изравни. Невзат Помаков завъртя топката към вратата и през купа от играчи тя влетя в мрежата – 1:1.
Втората част започна с натиск на “болярите”. В 40-ата минута Рафаел Чолаков отправи хубав удар, но топката мина до гредата. Малко след това Петър Петров стреля от пряко свободен удар, но вратарят на “Дунав” успя да спаси. Още по-голова бе ситуацията в 54-та минута, когато Димитър Косев от чиста позиция отблизо шутира над вратата.
“Виолетовите” продължиха да атакуват до самия край и в добавеното време при последното им центриране пред вратата последва разбъркване и Цветомир Траянов находчиво прати топката в мрежата, като донесе победата с 2:1.
Етърци събраха 11 точки, които временно ги измъкват над чертата на изпадащите, а в следващия кръг гостуват на последния “Локомотив” (София), което прави победата задължителна.