Етърци U15 и U17 спечелиха важни победи, отложиха мачовете им с “Лудогорец”

Публикувано на вт, 10 мар. 2020
75 четения

Шестата си победа през сезона взеха футболистите на “Етър” в елитната U15 група. “Виолетовите” гостуваха на “Добруджа” и спечелиха с 2:0, като имаха надмощие през целия мач. Християн Атанасов откри резултата преди почивката, а през втората част Атанас Атанасов оформи крайния успех. Етърци имаха и още две-три чисти възможности за гол в мача.
Успехът дойде като подарък към техния треньор Стефан Ангелов, който в деня на мача навърши 40 години. Той е единственият представител на “виолетовата” футболна школа, спечелил медал от държавно първенство като футболист и треньор. През 1996 г. става шампион с юношите младша възраст на “Етър”, а през 2017 г. воденият от него отбор на набор 2005 г. печели бронзови медали от държавното първенство.
Успехът на децата на “Етър” ги изравни на 11-ото място с “Локомотив” (Пд) с по 20 точки.
Трета победа в последните си 4 мача взеха юношите младша възраст на “Етър”, набор 2003/2004 г. в елитната U17 група. Възпитаниците на треньора Николай Катъров гостуваха на “Спартак” (Варна) и взеха трите точки след успех с 1:0. Единственото попадение отбеляза Траян Димитров в 85-ата минута.
Етърци заемат 9-ото място с актив от 27 точки, колкото и осмия “Черно море”.
В поредния кръг и двете формации на “виолетовите” трябваше да приемат “Лудогорец”, но срещите са отложени до второ нареждане.