Етърки загубиха нещастно с гол в 90-ата минута

Публикувано на пн, 21 Ное. 2022
95 четения

Женският тим на “Етър” отстъпи с 0:1 на “Спортика” (Благоевград) в мач, в който не заслужаваше да загуби. Единственото попадение гостенките вкараха от пряк свободен удар в добавеното време.
Двата отбора направиха мач с много борба, но предимно в центъра, коректно и без картони, но с малко чисти положения пред двете врати. В 15-ата минута Моника Валиова от “Спортика” след пробив отляво стреля до гредата. После след центриране от корнер топката се насочи във вратата, но Мартина Илиева извади в нов ъглов удар. За етърки пък след центриране отдясно Велизара Владимирова можеше да отбележи с глава. Най-чистото положение бе в 37-та минута, когато зорко пазената Мирела Моева най-после се откъсна сама срещу вратата и стреля, но вратарката Милена Караколева успя да спаси. Отново Моева пробва прехвърлящ удар, който не затрудни вратарката.
През втората част положенията бяха още по-малко. Изстрел на Тодорка Тодорова от фаул мина високо над вратата, а след пробив на Моева ударът ѝ бе блокиран. Мачът вървеше към закономерното 0:0, когато в добавеното време етърки направиха фаул пред пеналта. Петя Манова завъртя топката неспасяемо в ъгъла – 0:1. В оставащите секунди “болярките” имаха две центрирания от фаул и корнер, при които дори вратарката Мартина Илиева излезе да бележи, но изравнителен гол не падна.
“Етър”: Мартина Илиева, Анастасия Трифонова, Тодорка Тодорова, Цвети Василева, Василена Василева, Тереза Попова, Татяна Радоева, Теодора Димитрова, Габриела Боюклиева, Велизара Владимирова, Мирела Моева (Михаела Михайлова, Карина Попова, Магдалена Димова, Цветелина Чилова, Полина Таймо, Лора Василева).