Етърки стартираха сезона с домакинско реми

Публикувано на вт, 8 сеп. 2020
41 четения

С равенство 2:2 стартира в новото първенство на “А” група женският тим на “Етър”. Великотърновки приеха на стадион “Трифон Иванов” състава на “ЛП Суперспорт”, когото само преди няколко дни бяха били с 3:0 във финала на турнира за купа “Боровец”. Сега обаче отсъстваха няколко състезателки и се наложи на вратата да застане нападателката Велизара Владимирова.
Въпреки това етърки започнаха добре мача и рано поведоха в резултата. В 10-ата минута Теодора Йорданова вкара за 1:0. Преди това Недрет Заструг пропусна от чиста позиция след пас на Мирела Моева, като би над вратата. Диляна Йорданова пък излезе сама срещу вратарката, но би в нея. Столичанки отговориха в 30-ата минута, когато Жасмина Атанасова бе изпусната и стреля опасно покрай вратата на “виолетовите”.
Второто полувреме тръгна с изравнителен гол в 47-ата минута. Десислава Грахльова изпълни технично свободен удар отдясно и завъртя топката в мрежата за 1:1. Етърки веднага реагираха – Диляна Йорданова изпревари вратарката при извеждащо подаване и вкара за 2:1. Малко по-късно отново тя можеше да реши окончателно мача, но тръгна да лъже вратарката на “ЛП Суперспорт” и загуби топката. Мачът продължи с превъзходство на домакините, за да дойде 82-та минута, в която Десислава Грахльова отново получи шанс да стреля от фаул отдясно и пак бе точна – 2:2.
“Етър”: Владимирова, Златкова, Трифонова, Стефанова, Василева, Моева, Йорданова, Стоянова, Христова, Заструг, Марова (60 Евстатиева).