Етърки стартираха с 3:0 над “Севлиево”

Публикувано на ср, 18 Сеп. 2019
73 четения

С класическа победа над “Севлиево лейдис” стартираха сезона си в “А” група при жените футболистките на “Етър”. В първия кръг по програма възпитаничките на треньора Валентин Витанов почиваха, а във втория приеха севлиевки на стадиона в Царева ливада.
Мачът премина при пълен превес на домакините, които решиха изхода с два гола още до почивката. В 16-ата минута след центриране от фланга последва разбъркване в наказателното поле на гостенките, при което Лора Петрова насочи топката в мрежата за 1:0. Десет минути по-късно резултатът бе удвоен. След ново центриране вратарката на “Севлиево лейдис” изби топката и Велизара Владимирова я довкара в мрежата – 2:0.
Етърки имаха още доста положения до почивката, докато съперникът рядко атакуваше вратата им. Натискът продължи и през втората част, когато при една от атаките последва корнер. Теодора Христова центрира от ъгловия удар и топката с парабола влетя директно в мрежата за 3:0.
“Доволен съм от играта и победата, искам да отлича за играта им Тодорка Тодорова, Лора Петрова и Ани Трифонова”, коментира треньорът Валентин Витанов.
Футболистките на “Етър” са четвърти в класирането, но само защото имат мач по-малко. С пълен актив от 6 точки водят НСА (София) и “Пълдин” (Пловдив). В следващия кръг “виолетовите” гостуват на новака “Левски” (Чепинци), мачът е в събота от 15:30 ч.