Етърки сразиха с 11:0 пловдивския “Пълдин”

Публикувано на пн, 19 окт. 2020
94 четения

Женският тим на “Етър” постигна втора двуцифрена победа в първенството на “А” група. След като сразиха с 13:0 “Левски” (Чепинци), възпитаничките на треньора Валентин Витанов разгромиха с 11:0 състава на “Пълдин” (Пловдив). Това ги направи най-резултатният отбор в групата – етърки са вкарали 33 и допуснали едва 3 гола.
Превъзходството на “болярките” бе тотално и те нанизаха пет попадения още до почивката. Тон даде Мирела Моева с хеттрик още до 7-та минута, като първите два гола паднаха след асистенции на Диляна Йорданова и Михаела Михайлова, а третият – след добавка. До края на полувремето отново Моева и Диляна Йорданова увеличиха на 5:0.
Втората част започна с нов гол на Моева, а веднага след това Михаела Михайлова също се разписа след диагонален пас. Току-що влязлата в игра Паолина Марова покачи на 8:0 директно от пряк свободен удар в 54-тата минута, а малко след това нацели греда. Започналата като вратар Спасимира Евстатиева заигра напред и в 60-ата минута с глава покачи на 9:0. С плътен шут от 18 метра Теодора Йорданова заби десетото попадение, а в 70-ата минута крилото Мирела Моева вкара своя шести гол в един мач – изключително постижение дори и за женския футбол у нас. След 11:0 етърки пожалиха съперника, като можеха да вкарат и още. В следващия кръг на 24 октомври (събота) “болярките” гостуват в съседско дерби на “Севлиево лейдис”.