Етърки спечелиха купа “Боровец”

Публикувано на ср, 2 сеп. 2020
64 четения

Женският тим на “Етър” спечели първото издание на футболния турнир за купа “Боровец”. Надпреварата се проведе на изкуствения терен “Трифон Иванов” до Спортното училище във В. Търново с участието на отборите на “ЛП Суперспорт” (София), “Пълдин” (Пловдив) и домакините от “Етър”.
В първия си мач етърки срещнаха “Пълдин”, двата състава са съответно бронзови и сребърни медалистки от последното първенство, но имат кадрови проблеми. Възпитаничките на Валентин Витанов започнаха ударно и още в 5-ата минута Мирела Моева откри резултата. Крилото влезе отдясно и прехвърли по диагонала вратарката на пловдивчанки за 1:0. Последваха още няколко добри атаки, за да дойде логичното второ попадение – Даниела Йорданова бе изведена сама и покачи на 2:0. След почивката съперничките играха на осветление, а в 65-ата минута Кристина Чакърова намали за крайното 2:1.
Във втората среща “ЛП Суперспорт” надигра с 1:0 “Пълдин” и така третият мач между “Етър” и столичанки се превърна във финал на турнира. Великотърновки бяха убедителни в играта си и се наложиха с категоричното 3:0, като грабнаха трофея. Две попадения за успеха отбеляза Диляна Йорданова, а едно добави Симона Стоянова.
Бронзовият медалист от САЩ-94 Илиян Киряков, директорът на ОП “Спортни имоти и прояви” Петко Павлов и треньорът на етърки Валентин Витанов връчваха наградите. Витанов специално благодари на бизнесмените Галин и Кристиян Анастасови, които осигуриха средствата за организирането и провеждането на турнира, и на Община Велико Търново за предоставянето на спортната база.
Голмайстор на надпреварата стана Диляна Йорданова от състава на етърки, най-добър защитник е Дияна Атанасова от “Пълдин”, вратар № 1 е Мия Станева от “ЛП Суперспорт”. Приза за “звезда на турнира” получи Цвети Василева от “Етър”, а наградата за феърплей взе Десислава Грахльова от “ЛП Суперспорт”. Красиви статуетки имаше за треньорите на отборите Ангел Славов, Лъчезар Паланков, Елисавета Тодорова и Валентин Витанов. Златни медали и купа получиха шампионките, а подгласничките им – купи, сребърни и бронзови отличия.