Етърки разбиха “Риал” като гости с 4:0

Публикувано на чт, 14 Мар. 2019
16 четения

Убедителна победа с 4:0 грабнаха футболистките на “Етър” при гостуването си на “Риал” (Ковачевци) в мач от поредния 11-и кръг на първенството на “А” група при жените. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов срещнаха предпоследния в класирането и тотално доминираха, като вкараха 4 гола и направиха още куп пропуски.
Още в 15-ата минута етърки поведоха. Габриела Христова получи топката от десния фланг, напредна и стреля неспасяемо – 0:1. До почивката нови голове не паднаха, въпреки че възможности се откриха пред Мирела Моева, Габриела Иванова и Габриела Христова. Вторият гол дойде малко след началото на втората част при поредната атака, завършена от Лора Петрова. Домакините съвсем рухнаха и Мирела Моева покачи на 0:3. След центриране отдясно пък Теодора Йорданова с прехвърлящ удар направи 0:4, а тимът направи и още пропуски. Диляна Йорданова, която се включи силно, излезе на голова позиция, Симона Стоянова също бе отличена от треньора Валентин Витанов. След този успех етърци затвърдиха 6-ото си място в класирането, като са вече само на 2 точки от четвъртия “Пълдин”. Великотърновки имат 6 победи и 5 загуби с голова разлика 23:12 и 18 точки. В следващия кръг в събота от 14:30 ч. те приемат във важен мач третия “ЛП Суперспорт”, като евентуална победа може да им отвори отново пътя към атака на медалите.