Етърки разбиха с 4:1 “Енко” (Пд)

Публикувано на пн, 26 апр. 2021
47 четения

Женският отбор на “Етър” победи с 4:1 “Енко” (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на “А” група. На изкуствения терен “Трифон Иванов” домакините имаха превъзходство през цялата среща. Още в 8-ата минута Мирела Моева отправи опасен удар, който бе изчистен пред голлинията от защитничка на гостенките. Пет минути по-късно остро подаване на Моева намери Михаела Михайлова и тя с диагонален удар вкара за 1:0.
Отново Моева създаде проблеми на пловдивчанки в 17-ата минута, но изстрелът ѝ мина над вратата. Велизара Владимирова бе изведена на чиста позиция в 25-ата минута и покачи на 2:0. Малко след това Симона Стоянова се отскубна, преодоля вратарката на “Енко” и вкара за 3:0. Втората част започна с натиск на етърки и в 70-ата минута Моева увенча добрата си игра с попадение за 4:0. До края на срещата възпитаничките на Валентин Витанов пропуснаха няколко много добри възможности, а гостенките върнаха едно попадение с далечен удар.