Етърки паднаха с 0:6 от шампиона

Публикувано на ср, 29 мар. 2023
146 четения

Загуба с 0:6 претърпя отборът на “Етър” от шампионките от “Локомотив” (Стара Загора), които имат 15 победи от 15 мача. В състава на гостенките личаха няколко чужденки, които направиха разликата. Етърки започнаха срещата добре, като, прибрани в половината си, се бранеха организирано, а напред разчитаха на контри чрез Мирела Моева. Още при първата по-опасна домакините поискаха дузпа, претендирайки, че след центриране на Моева има игра с ръка в пеналта. В 27-та минута гостенките получиха пряк свободен удар, след който топката рикошира в крака на Анастасия Скоринина и влетя в обратния ъгъл на Мартина Илиева за 0:1. Пет минути по-късно Юлия Гнидюк покачи на 0:2, а отново тя проби и вкара за 0:3. До почивката Николета Бойчева добави още две попадения, а веднага след нея се разписа и Нина Георгиева. След това играта се изравни, като Мирела Моева се върна в отбрана и пробивите на гостенките отдясно секнаха. Минута преди края тя опита пробив и бе спряна с нарушение, а от отсъдения свободен удар Тодорка Златкова нацели напречната греда на бранената от “Локомотив” врата.
“Етър”: Мартина Илиева, Тодорка Златкова, Михаела Михайлова, Тереза Попова, Василена Василева, Цвети Василева, Теодора Димитрова, Анастасия Трифонова, Габриела Боюклиева, Мирела Моева, Лора Василева (Татяна Радоева, Моника Бориславова, Магдалена Димова).