Етърки надделяха с 2:1 над “Севлиево лейдис”

Публикувано на вт, 20 Ное. 2018
117 четения

Футболистките на “Етър” взеха важен успех с 2:1 над “Севлиево лейдис” и се върнаха на победния път след трите поражения в женската “А” група. На стадиона в Ресен състезателките на Валентин Витанов изиграха много силно първо полувреме, в което решиха изхода от мача. По традиция двата отбора направиха мач с много хъс, битки и единоборства.
Първи до положение стигнаха севлиевки – в 10-ата минута националката Ебру Дормушали остана сама срещу Лора Атанасова, но вратарката на етърки спаси. Предимството на “виолетовите” обаче бе тотално и те създадоха поне 5-6 възможности, от които реализираха две. В 15-ата минута Радослава Славчева намери другата опитна състезателка на великотърновки Велизара Владимирова, която би покрай вратарката за 1:0. Малко по-късно при разбъркване защитничка на “Севлиево лейдис” изби топката пред голлинията. В 25-ата минута Славчева намери Мирела Моева, която с диагонален удар направи резултата 2:0.
Отново Радослава Славчева навърза съперничките си в пеналта, но би във вратарката им, а в 40-ата минута тя комбинира с Велизара Владимирова, но ударът на последната бе отразен.
В началото на втората част “Етър” допусна пробив през центъра на отбраната си – така в 48-ата минута Биляна Петкова излезе сама срещу Лора Атанасова и провря топката под плонжа ѝ за 2:1. След това мачът се накъса, но гостенките така и не застрашиха отново вратата на етърки, които имаха още възможности – нов удар бе избит от голлинията, а друго попадение не бе зачетено заради нарушение в атака.
След осмия кръг “Етър” заема шестото място с 12 т. от 4 победи и 4 загуби, а в неделя от 12 ч. гостува на намиращия се точно пред него в класирането “Енко” (Пловдив).