“Етър ВТ” загуби с 0:1 от “Берое” на старта на турнира в памет на Трифон Иванов

Публикувано на вт, 13 авг. 2019
160 четения

С минимална загуба с 0:1 стартира участието си в първа група на турнира по футбол в памет на Трифон Иванов отборът на „Етър ВТ“. Възпитаниците на треньора Стефан Данаилов загубиха от „Берое“ /Стара Загора/. Единственото попадение в срещата падна в 58- ата минута. Надпреварата на стадион „Ивайло“ е на Футбол 9, за дeцa, poдeни cлeд 1 янyapи 2008 г. Играят се две полувремена от по 30 минути. Точен за гостите бе Борис Тодев. Любопитно е, че в 13- ата минута той пропусна наказателен удар, стреляйки от бялата точка в страничния стълб. Третият участник в групата е столичния „Левски“. В другата група „Черноморец 1919“ /Бургас/ падна от горнооряховския „Локомотив“ с 0:2. Малките „железничари“ имаха предимство през цялата среща и напълно заслужиха успеха. В герой за тима на Йордан Петров се превърна Георги Дачев, забил двете попадения в 12- ата и 21- ата минута. И двата гола дойдоха след хубави комбинации, развити на скорост и предизвикали разбърквания в полето на съперника. В тази група другият участник е ЦСКА- София. Останалите срещи в групите ще се играят днес от 16.15 часа и 19.15 часа. Съорганизаторите Община В. Търново, Зоналния съвет на БФС и ОП „Спортни имоти и прояви“ са осигурили чудесни условия за малките футболисти. Заради високите температури за резервните състезатели, които са около двата разчертани терена са поставени сенници, осигурена и вода, за гостуващите тимове храната и спането са безплатни. Утре от 9:30 ч. са срещите за 5- 6-о и 3-4- о място. Директният двубой за трофея е от 11:30 часа, а веднага след него започва награждаването.
Очаква се на него да присъства майката на Трифон Иванов- леля Маринка. Първите три отбора в класирането ще бъдат отличени с красиви купи и медали, статуетка на името на Трифон Иванов ще получи избраният за най- добър футболист.