“Етър” тръгна нагоре! Блестяща победа в Стара Загора над “Берое”

Публикувано на пн, 12 апр. 2021
520 четения

„Етър” извоюва изключително ценна победа при гостуването си на „Берое” с 2:1, която го прати на 11-ото място в класирането пред „Славия”, „Монтана” и „Ботев” (Вр). С много мъжество, себераздаване и два красиви гола „болярите” показаха нагледно как изглежда футболът, когато се играе със сърце!

Двата тима направиха бърз и много интересен мач с инфарктни ситуации пред двете врати. Домакините имаха лек превес в първите минути, като в 6-ата минута след немаркирана засада Камбуров прати топката до гредата. В 12-ата минута Конте отляво намери Фал, чийто удар бе спасен от Христо Иванов. В актива си домакините записаха и един слаб удар на Минчев от фаул, който изобщо не затрудни вратаря.

„Етър” обаче пое инициативата, тръгна смело в атака и до почивката създаде куп положения пред вратата на Ганев, от които реализира само едно. Рейд на Ловре Кнежевич в 17-ата минута завърши с удар, спасен от вратаря. Много красива атака сътвориха „виолетовите” н 26-ата минута, когато Мечев намери прецизно от дълбочина Миси Мезу, той спря технично от въздуха топката и стреля, но тя мина до гредата. После пък Боруков навлезе отляво, но не успя да намери свободния пред вратата Здравко Илиев. Отново Гаетан Миси Мезу стреля опасно в глава, но стражът успя да извади в корнер.

Голът обаче се „печеше” и закономерно падна в 31-ата минута. След поредния корнер пред вратата на „Берое” Мариян Иванов с глава стреля към вратата и топката попадна у Преслав Боруков, който отблизо я мушна в мрежата – 0:1! В 38-ата минута Божидар Кацаров отправи удар от дистанция, уловен от вратаря.

Втората част също започна с натиск на домакините. В 46-ата минута Цветков опита центриране, но топката се насочи към ъгъла, където Христо Иванов я улови. Малко след това опитният страж улови и удар на Фал след контра. В 59-ата минута пък Цветков шутира опасно до гредата.

„Етър” стигна до нова опасност в 62-ата минута, когато Симеон Мечев от фаул стреля в близкия ъгъл, вратарят изби и центрираната топка отиде към Крачунов, който отблизо би над гредата. Дойде и вторият миг на „виолетова” радост – в 65-ата минута пак Мечев центрира от фаул, Крачунов върна пред вратата и отново Преслав Боруков с глава вкара за 0:2!

До края домакините направиха всичко възможно да върнат интригата. Макута нацели гредата, а в 79-ата минута Фал върна едно попадение с фалцов удар – 1:2. В чудесно водения тактически от Томаш мач и адекватни смени, етърци се раздадоха до последно и не спряха да търсят и своите мигове за решаваща контра, която съвсем да реши мача. И ликуваха заслужено след последния съдийски сигнал!

„Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев, Божидар Кацаров (86 Алдаир Ферейра), Симеон Мечев, Даниел Младенов (70 Кольо Станев), Ловре Кнежевич, Преслав Боруков (86 Хосе Кордоба), Гаетан Миси Мезу (70 Милчо Ангелов).