“Етър” пробва двама португалци, подписа със Свилен Щерев

Публикувано на сб, 5 сеп. 2020
657 четения

Двама футболисти от Португалия пристигнаха на проби в “Етър”. Това са външният халф Алдаир и вътрешният полузащитник Карлитос. Договор за една година с клуба пък подписа халфът Свилен Щерев, който за последно игра в “Дунав”.

И тримата нови взеха участие в контролата с “Янтра” (Габрово), спечелена от “виолетовите” като гости с 1:0. Свилен Щерев игра силно и се отличи с пропуск преди почивката, а Алдаир асистира за единствения гол в мача. Двамата португалци ще останат в пробен период поне още една седмица, докато треньорът Петко Петков реши дали да ги привлече в отбора.

До почивката голове не паднаха, като най-чистата ситуация на етърци бе в 29-ата минута, когато новото попълнение Свилен Щерев можеше да открие головата си сметка за “Етър”. След хубаво центриране Щерев спря топката на гърди и стреля, но топката мина покрай вратата.

Единственото попадение падна в 64-ата минута, когато единият от дошлите на проби португалци – Алдаир, напредна отдясно, преодоля съперник и центрира към Милчо Ангелов, който се разписа за крайното 0:1. “Виолетовите” имаха още доста голови възможности в мача.

“Полезен мач, стана добра контрола и тренировка. Срещнахме млад и амбициозен отбор, с динамична игра, което бе отлично за нас. Доволен съм от показаното”, коментира след проверката старши треньорът Петко Петков.