“Етър” отпадна за купата след загуба от “Септември”

Публикувано на чт, 28 окт. 2021
221 четения

„Етър“ отпадна на осминафиналите за Купата на България, като загуби с 4:1 при гостуването си на „Септември“. Старши треньорът Веселин Великов даде шанс в стартовия състав на футболисти, които по-рядко са влизали в игра.

Първата възможност в мача бе за „виолетовите“ – още във 2-ата минута Христо Димитров пресече един пас и напредна сам срещу вратаря, като го прехвърли, но топката мина до гредата. Домакините обаче поведоха още с първата си по-опасна атака. При една контра в 20-ата минута Стоян Стоичков бе изведен от Илиевски и от 7-8 метра стреля в левия ъгъл за 1:0. Четвърт час по-късно Марио Илиевски завърши една атака през центъра с точен удар – 2:0. В 40-ата минута Атанас Кабов имаше възможност да направи резултата класически, след като излезе сам срещу Господинов, но вратарят спаси.

Това обаче се случи в 52-ата минута, когато след грешка в защитата при центриране отдясно Айкут Рамадан вкара за 3:0. В 67-ата минута Марио Илиевски напредна по десния фланг и с изстрел по земя вкара четвъртото попадение.

„Септември“ доигра мача с десет души, след като в 74-ата минута Йоан Гаврилов получи втори жълт картон заради грубо влизане. В добавеното време на мача Николас Фемиа оформи крайното 4:1. В неделя от 14:30 ч. етърци гостуват във важен мач за първенството на „Спартак“ (Варна).

“Етър”: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Кольо Станев, Николай Дичев, Кристиян Кънчев, Мартин Петков, Яни Пехливанов, Николай Янков, Ловре Кнежевич, Христо Димитров, Христо Марков.