“Етър” направи 2:2 с ЦСКА-1948 в Правец

Публикувано на пт, 9 окт. 2020
266 четения

„Етър” завърши 2:2 срещу ЦСКА-1948 в контрола в Правец, където се намира на лагер воденият от Красимир Балъков столичен тим. Двубоят се игра под проливен дъжд на градския стадион, но предложи интересни моменти Началото бе за символичните домакини от ЦСКА-1948, които бързо поведоха. В 9-ата минута Дани Младенов получи хубав пас отляво и прати топката покрай Христо Иванов за 1:0. „Виолетовите” постепенно изнесоха играта напред и срещата стана двуостра. В 18-ата минута Боруков бе съборен отляво и Стелиян Добрев центрира от фаула, а в разбъркването Пламен Крачунов вкара за 1:1. Малко след това Добрев в добра позиция на успя да нацели топката от въздуха в трудно положение.

ЦСКА-1948 имаше две възможности до почивката, като първо Гушеров потърси Дани Младенов, но вратарят пресече и улови, а в 45-ата минута пък Младенов намери Гушеров, чийто удар бе спасен от Христо Иванов, като топката срещна и десния му стълб.

През първата част „Етър” игра с Хр. Иванов, Здр. Илиев, Крачунов, Купенов, М. Иванов, Кацаров, Добрев, Фемиа, Алдаир, Боруков, Ангелов.

След почивката Петко Петков пусна изцяло нов състав, като в игра след дълго отсъствие се завърна Христофор Хубчев, а се появиха и каращите проби Хосе Кордоба и Беденети. Етърци оставиха много добри впечатления и имаха тотален превес докъм 70-ата минута. Първо Щерев отправи опасен удар до гредата, а за домакините след удар на Шопов и рикошет топката излезе в корнер.

„Етър” атакуваше много опасно и логично в 65-ата минута поведе. Дани Пехливанов направи дълъг рейд и пусна отляво на Иван Михайлов, който сложи топката с перфектен пас на главата на Яни Пехливанов за 1:2. За съперника опитният Мартин Камбуров влезе чак в 70-ата минута и промени играта. До края ЦСКА-1948 натискаше, като Камбуров на два пъти нацели напречната греда – първо от фаул, после с глава след центриране. В 83-ата минута Топузов центрира, топката срещна пак гредата и Лазар Марин я довкара за крайното 2:2.