“Етър” надигра “Янтра” (Гб) с 3:1, Бербатов води възстановяването

Публикувано на вт, 9 февр. 2021
413 четения

Легендата на родния футбол Димитър Бербатов се появи за първи път на стадион “Ивайло”. Той бе отново в ролята на треньор на нападателите на етърци по време на контролата срещу “Янтра” (Габрово), а след мача им води и възстановителната тренировка.

“Виолетовите” победиха с 3:1 втородивизионния габровски тим. За габровци дебютира доскорошният таран на “Етър” Иван Петков, който още в началото можеше да открие резултата. В 12-ата минута пък Казаков стреля в напречната греда на Христо Иванов, а после топката бе изчистена. За домакините Дани Младенов два пъти стреля покрай гредите.

“Етър” откри с много красив гол на Ловре Кнежевич – в 29-ата минута той овладя топката и със страхотен удар я прати в мрежата за 1:0. Още в ответната атака обаче “Янтра” изравни. След грешка топката попадна у Християн Кожухаров, който сам срещу вратаря не сбърка и вкара за 1:1.

По време на почивката Бербатов проведе занимание с двамата нападатели Ловре Кнежевич и Милчо Ангелов и вратаря Христо Иванов, които преди това бяха заменени. След опасна атака на гостите и подаване отляво Иван Петков можеше да се разпише срещу родния си тим, но се размина с топката пред вратата. За домакините пък Кольо Станев проби отдясно на скорост и центрира, но вратарят излезе и улови.

Дани Младенов се отличи с два гола след хубави пасове на съотборниците си и донесе победата. В 66-ата минута той бе прецизно изведен от Алдаир и мушна топката покрай вратаря – 2:1. След това Боруков пък намери Кольо Станев, чийто удар бе спасен от стража. “Янтра” отново можеше да изравни в 77-ата минута, когато Ивайло Иванов с мощен шут нацели напречната греда.
В 85-ата минута Фемиа центрира от фаул и Дани Младенов с глава се разписа за 3:1. До края “болярите” натиснаха здраво и можеха да вкарат още голове, но удар на Станев отблизо облиза напречната греда, а после удар на Пехливанов бе отбит пред голлинията.

След мача футболистите останаха и за тренировка, която отново бе водена от Бербатов. Така “Етър” приключва проверките през подготовката с три победи, едно реми и две загуби.

“Етър”: Христо Иванов, Пламен Крачунов, Ерол Алкан, Здравко Илиев, Божидар Кацаров, Алдаир Ферейра, Христофор Хубчев, Симеон Мечев, Даниел Младенов, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич (Анатолий Господинов, Кольо Станев, Венелин Филипов, Яни Пехливанов, Преслав Боруков, Марк Едур, Николас Фемиа).